Основні підручники з економіки

В даному розділі ми наводимо перелік фундаментальних підручників з економіки, а саме:

#1 – Г. Менк’ю “Принципи економікс”

(Principles of Economics by N. Gregory Mankiw)

автор – професор Гарвардського університету

Книга Менк’ю є справжнім скарбом для допитливих студентів, який чудово підійде для вивчення основ економіки. Вона є підручником №1 для тих, хто бажає почати займатися самоосвітою. Книга написана  простою та зрозумілою мовою: усі глави в ній відносно короткі та сповнені великою кількістю картинок – читати легко та цікаво.

В ній ви не знайдете зайвих слів, які вставлені просто для того, щоб вразити читачів “рівнем розумності”. Автору чудово вдається роз’яснити основні поняття та постулати економіки найяскравішими способами з можливих. Як результат, навіть така (порівняно) суха наука, як економіка, буде здаватися вам значно захопливішою.

Сам Грегорі Менк’ю – відомий сучасний економіст (між іншим, українського походження), який багато років викладав у Гарварді вступний курс “Введення в економіку” для таких же самих студентів-першокурсників, якими, можливо, є і ви. Відкривши цю книгу, ви зможете не тільки покращити власні знання, але й скуштувати  освіту в одному з найкращих університетів світу на смак.

Як висновок: Якщо ви новачок в економіці та хочете нарешті почати вивчення цієї загадкової науки – не гайте часу та читайте Менк’ю.

Отримати електронну книгу:

Г. Менк’ю “Принципи економікс”: 

Англомовна версія

Російськомовна версія

#2 – П. Кругман, Р. Веллс “Економіка”

(“Economics” by Paul Krugman and Robin Wells)

Автори – професори Принстонського та Чиказького університетів

Якщо вилюбите економіку та прагнете краще розібратися в усіх її нюансах, цей підручник, безумовно, буде для вас одним з найкращих можливих варіантів.

За відгуками тисяч студентів зі всього світу, автори підручника чудово попрацювали над тим, щоб зробити його поглибленим і водночас відносно простим. Вам не потрібно бути зарозумним математиком, щоб зрозуміти основи цієї книги (хоча вміти розв’язувати задачки та будувати графіки все ж прийдеться).

Авторам вдало вдається пояснити досить складні економічні теми без необхідності використання вищої математики*, і це не дивно – одним з авторів книги є ніхто інший, як популярний економіст Пол Кругман, всесвітньо відомий своїми внесками у теорію міжнародної торгівлі та великою кількістю суперечливихвисловлювань (які, слід відзначити, не завадили йому стати лауреатом Нобелівської премії та написати багато цікавих книжок)

Великий обсяг книги важко назвати її недоліком: вона може чудово виконувати роль “довідника” для тих студентів, які вже займалися вивченням економіки. Підручник поділений на тематичні розділи (для кожного розділу також надаються вікторини, питання для самоконтролю та текстові матеріали), що робить його дуже зручним у використанні.

Замість того, щоб використовувати цю книгу як підручник для ваших програмних предметів, краще, якщо ви зможете використовувати її саме для самонавчання під час карантину або канікул. Чудовим підходом до читання, яким ми радимо скористатися, є обрати зі змісту цікаву для себе тему та детально її прочитати, заповнюючи “прогалини” в знаннях.

Не треба час свій марнувати – хутчіше Кругмана читати!

* (для тих, хто бажає опанувати застосування математичних прийомів в економіці, чекайте на рубрику “Підручники з математики для економістів”)

Отримати електронну книгу:

П. Кругман, Р. Веллс “Економіка”:

Англомовна версія

Російськомовна версія

#3 – К. Макконнелл, С. Брю и Ш. Флінн “Економікс: принципи, проблеми та політика”

(Еconomics: Principles, Problems, & Policies (McGraw-Hill Series in Economics) by Campbell McConnell, Stanley Brue, and Sean Flynn0

Автори –  професори з маловідомих американських університетів, що не завадило їм написати один з найякісніших підручників з економіки 🙂

Тривалий час ця книга була ідеальним підручником для студентів – насамперед, через те, що вона є дуже інформативною.

Якщо ви наважитесь її відкрити і зможете прочитати до кінця – ходити на пари вам буде вже непотрібно. Чому? Ця книга влаштована таким чином, що вам не потрібно нескінченно “гуглити” та дивитись освітні відео в YouTube для розуміння викладених в ній тем!

Книга містить 20 розділів, серед яких, на хвилиночку, є навіть “поведінкова економіка” (яка, зазвичай, має не дуже добру репутацію серед економістів). Небагато підручників згадують про важливість розгляду правдивості основних припущень про поведінку людини. Але саме такий підхід допомагає студентам думати про економіку як науку зовсім по-іншому, роблячи її більш живою та наближеною до реальності.

Ліцензовані підручники також містять в собі код доступу до інтегрованої системи навчання «CONNECT», яка надає можливість студентам проходити додаткові завдання по кожному з розділів підручника.

“Принципи економікс” стануть в пригоді не лише першокурсникам: старшокурсники можуть хоча б передивитися її зміст, щоб пригадати або перевірити власні знання, абітурієнти магістратури неодмінно побачать її в переліку літератури для підготовки до вступних іспитів, а багато викладачів в закордонних університетах навіть використовують її як ґрунтовний посібник для викладання предмета студентам.

Отже, не витрачаючи багато часу на зайві дифірамби, описати цю книгу можна одним словом: вона універсальна. Перевершивши у 1996 р. за кількістю продажів безсмертний підручник П. Самуельсона “Економіка” (який, між іншим, є абсолютним субститутом даному підручнику, приблизно однаковим за обсягом та розкладом тем*) ця книга стала однією з найбільш відомих в світі. Прочитавши її, можете не сумніватися: основне розуміння того, чим є економіка і як вона працює, у вас вже є.

*якщо хтось із читачів більш полюбляє паперові книжки, підручник Самуельсона також порадує вас набагато більш сприятливими цінами. У будь якому випадку, електронні версії обох книжок можна отримати за посиланням:

Отримати електронні книжки:

Використані джерела: